Mimo zwycięstwa 3:2 w środowym (12 kwietnia) meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, siatkarkom Legionovii Legionowo nie udało się uciec z „grupy barażowej”. Do dziesiątego miejsca gwarantującego już teraz pozostanie w Lidzie Siatkówki Kobiet zabrakło jednego punktu. Dzięki lepszemu stosunkowi setów z utrzymania cieszy się więc Impel Wrocław. Legionowianki zagrają w play offach z Pałacem Bydgoszcz.

– Myślę, że zespołu nie trzeba specjalnie motywować. Motywacja jest nad wyraz wysoka . Potrzeba nam raczej spokoju – mówił po meczu z Budowlanymi Łódź trener Legionovii, Piotr Olenderek. I widać było, że tydzień dzielący oba spotkania został dobrze wykorzystany. Choć pierwszą partię legionowianki przegrały do 23, to szczególnie w jej drugiej połowie widać było rosnąca formę zawodniczek Legionovii. Dwie kolejne odsłony meczu już całkowicie do nich należały. Drugi set wygrały 25:15, a trzeci 25:21. W czwartej partii, która mogła być decydującą, Legionovia również przeważała. Przy stanie 17:11 dla zawodniczek Piotra Olenderka, wiele wskazywało na to, że również i tego seta uda im się wygrać, wywalczyć w całym meczu trzy punkty i tym samym zapewnić sobie pewne utrzymanie w lidze. Tak się niestety nie stało. Zawodniczki Legionovii być może zbyt wcześniej uwierzyły w sukces. Faktem jest, że przyjezdnym udało się odrobić starty i doprowadzić do tie break’a. Czwarty set zakończył się wynikiem 21:25. W ostatniej partii meczu legionowianki pokazały siłę i charakter. Wygrały ją pewnie 15:11.

Zwycięstwo z Bielskiem i dwa wywalczone w tym spotkaniu punkty nie wystarczyły jednak do ucieczki z „grupy barażowej”. Rozgrywki zasadnicze Ligi Siatkówki Kobiet, Legionovia Legionowo zakończyła na 11 miejscu. W fazie play off legionowianki zmierzą się w Pałacem Bydgoszcz. Drużyna, która wygra dwa mecze gwarantuje sobie pozostanie w LSK. Przegrany będzie grał baraż z liderem I Ligii.

Pierwszy mecz z Pałacem, Legionovia zagra już w tę niedzielę (15 kwietnia) o godzinie 18.00. Rewanż legionowianki zagrają w środę (18 kwietnia) w Bydgoszczy. Jeżeli będzie potrzeba rozegrania jeszcze jednego spotkania, odbędzie się ono w sobotę 21 kwietnia w Legionowie.