Szóstka w Radomiu

Pierwsza w rundzie wiosennej kolejka 2. ligi piłki nożnej za nami. W 21 kolejce Legionovia KZB Legionowo zagrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Spotkanie było emocjonujące i mogło się podobać kibicom. Padło w nim w sumie 6 bramek. Niestety gracze z Parkowej wrócili do Legionowa na tarczy. Mecz zakończył się wynikiem 4:2.

Gospodarze już od pierwszych minut zaczęli dominować nad drużyną Legionovii. Pierwsza bramka dla Radomiaka padła już w ósmej minucie meczu. Zdobył ją Peter Mazan. Podopieczni Roberta Pevnika natychmiast ruszyli do odrabiania strat. Po dwunastu minutach udało im doprowadzić do remisu. Bramkę na 1:1 strzelił Bartosz Waleńcik. Kolejne minuty spotkania to jednak znowu dominacja gości. W 33. minucie drugą bramkę dla Radomiaka strzelił Maciej Świdzikowski. Legionowianie znów więc musieli odrabiać straty. Udało im się to już po trzech minutach od straty gola. Strzelcem wyrównującej bramki dla Legionovii był Mario Vasilija. Remisu nie udało się jednak utrzymać do przerwy. W 39. minucie sędzie podyktował rzut karny dla Radomiaka, który pewnym uderzeniem wykorzystał Leandro. Do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 3:2 dla gości.

Od razu po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą połowę meczu, piłkarze Legionovii KZB Legionowo ruszyli do ataku, aby doprowadzić do kolejnego już w tym meczu remisu, a być może nawet powalczyć o bramkę na wagę trzech punktów. Bliscy osiągnięcia tego celu byli w 62. minucie. Sędzie nie uznał jednak gola dla Legionovii, dopatrując się pozycji spalonej. W końcówce spotkania Radomiak znów zagrał odważniej, co się gospodarzom wyjątkowo opłaciło. W 83. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Leandro, który ustanowił wynik spotkania na 4:2.

Po 20 rozegranych meczach Legionovia znajduje się na 14 miejscu w tabeli i ma tylko punkt przewagi nad grupą spadkową. W następnej kolejce Legionovia KZB Legionowo w sobotę 17 marca o godzinie 15.00 miała się na swoim boisku zmierzyć z Garbarnią Kraków. Mecz został jednak odwołany.

Radomiak Radom – Legionovia Legionowo 4:2 (3:2)
1:0 – Peter Mazan, 1:1 – Bartosz Walencik, 2:1 – Maciej Świdzikowski, 2:2 – Mario Vasilij, 3:2 – Leandro (k.), 4:2 – Leandro

Legionovia: Kochalski, Więdlocha (80′ Martynek), Szumilas, Grzelak (43′ Ostrowski), Nemanić, Janković, Kalinowski, Walencik, Skwarczek, Vasilij (62′ Mazurek), Leleno (46′ Kuśmierek)