2,5 promila nie przeszkodziło mu by wsiąść za kierownicę. 24-letni kierowca forda – Nazarii B. kompletnie pijany wpadł w ręce policjantów. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w ubiegły wtorek (6 marca) tuż przed godz. 20. Policjanci z legionowskiej drogówki patrolując Al. Legionów zauważyli pojazd, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. – Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierującym mundurowi wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje rzecznik KPP w Legionowie kom. Jarosław Florczak. Policjanci zatrzymali 24-letniego Nazariego B. i odebrali mu prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Legionowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozsądek. Piłeś? Nie jedź! Nie ryzykuj, bo taka podróż może zakończyć się tragedią.

KG