5 zabezpieczonych nielegalnych automatów do gier oraz 3890 zł w gotówce to wynik wspólnych działań funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i legionowskich policjantów. Właścicielowi tych urządzeń grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

– Policjanci z legionowskiej komendy analizowali i sprawdzali wszystkie nadchodzące do nich informacje o nielegalnym hazardzie, który miał się odbywać na terenie Legionowa. Kryminalni nabierali podejrzeń, że w jednym z pawilonów, do którego wstęp mają tylko „zaufani” klienci, do nielegalnego hazardu wykorzystywane są automaty do gier – informuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak.
W poniedziałek (12 lutego) policjanci razem z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Jak się okazało, ich podejrzenia były słuszne. Wewnątrz zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych oraz 3 890 zł w banknotach o różnych nominałach. Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie. Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci). Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna – podsumowuje kom. Florczak.

KG

1 KOMENTARZ

  1. W blaszaku przy myjni przy targu cały czas są automaty. Prawie codziennie serwisant przyjeżdża, można zegarek ustawiać. Zakaz parkowania też jest, a samochody stoją pomimo że kamera monitoringu „patrzy”

Comments are closed.