Wieliszewscy policjanci zatrzymali 69-letniego Marka K. Mężczyzna jest podejrzany o napaść na policjantów. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszły czwartek (8 lutego) tuż przed południem, policjanci z Wieliszewa dostali sygnał o awanturze w jednym z domów na terenie gminy. – Funkcjonariusze na miejscu interwencji zastali nietrzeźwego, awanturującego się z rodziną Marka K. Mężczyzna był bardzo agresywny. Używał wulgarnych słów i nie reagował na prośby rodziny oraz polecenia mundurowych. W pewnym momencie Marek K. chwycił nóż i groził, że „załatwi” policjantów oraz siebie. Wymachiwał 20-centymetrowym ostrzem, nie ustając w groźbach. Nie słuchał wezwań funkcjonariuszy do odłożenia noża i zachowania zgodnego z prawem, a jego agresja narastała – relacjonuje rzecznik legionowskiej policji kom. Jarosław Florczak. Policjanci musieli przerwać ten atak furii, aby nie dopuścić do tragedii. Kiedy obezwładniali mężczyznę, ten ranił jednego z policjantów nożem w kciuk. Mężczyzna został zatrzymany. Nie doznał przy tym żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyło blisko 2,5 promila alkoholu.
Jak informuje kom. Florczak, Marek K. usłyszał już trzy zarzuty za czynną napaść na mundurowych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, zmuszanie policjantów groźbą do odstąpienia od czynności służbowych i znieważania funkcjonariuszy. Legionowski sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec 69-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Markowi K. grozi teraz do 10 lat więzienia.

KG