Siatkarki Legionovii Legionowo wróciły na zwycięską ścieżkę. Po emocjonującym spotkaniu podopieczne Piotra Olenderka pokonały Impel Wrocław 3:1.

Spotkanie miało duży ciężar gatunkowy – Impel oraz Legionovia sąsiadowały w tabeli, a zwycięstwo umożliwiało ucieczkę ze strefy spadkowej. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowały zawodniczki Impelu, które wyszarpały wygraną 27:25. W drugiej odsłonie Legionovia początkowo miała duże problemy, przegrywała już 7:13 i nic nie zapowiadało, że set jest jeszcze do uratowania. Widząc problemy swojego zespołu trener Olenderek dokonał korekt w składzie. Na boisku pojawiły się Anna Bączyńska oraz Alicja Grabka. Roszady przyniosły skutek i Legionovia wygrała do 20. W trzeciej części meczu legionowianki kontynuowały dobrą grę – zbudowały przewagę, której nie oddały już do końca seta zakończonego wynikiem 25:21. Z dobrej strony pokazały się Małgorzata Jasek oraz Magdalena Damaske, których ataki sprawiały Impelowi poważne problemy. W czwartej partii Legionovia postawiła kropkę nad i, wygrywając 25:19.

Legionovia awansowała na 10 miejsce w tabeli i opuściła strefę spadkową. W następnej kolejce drużyna wybiera się na mecz do Dąbrowy Górniczej. Miejscowy MKS wygrał jedynie dwukrotnie i jest czerwoną latarnią rozgrywek. To i rosnąca forma Legionovii dają nadzieję na kolejne punkty.

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19)

Legionovia: Jasek, Pacak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Adamek (libero), Grabka, Bączyńska

Impel: Nichol, Murek, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Wołodko, Świętoń, Pancewicz (libero), Łozowska
MVP:Małgorzata Jasek (Legionovia Legionowo)