Nieporęccy policjanci zatrzymali 32-letniego Mirosława G. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do garażu na terenie działki letniskowej w Beniaminowie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie w ubiegłym tygodniu otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu na terenie działki letniskowej w Beniaminowie. Łupem złodzieja padły narzędzia elektryczne. Pokrzywdzony wycenił straty na prawie 500 zł. – Policjanci szukając sprawcy zabezpieczyli monitoring, na którym nagrała się postać osoby dokonującej przestępstwa. Analiza nagrania i rozpoznanie środowiska doprowadziły policjantów do wytypowania osoby podejrzanej o kradzież z włamaniem do garażu. Funkcjonariusze Zatrzymali 32-letniego Mirosława G. w jego miejscu zamieszkania – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Jak się okazało, mężczyzna był już w przeszłości karany. Mirosław G. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Jak informuje podkom. Kuligowska, legionowska prokuratura zdecydowała o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Za swoje czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. – Policjanci nie wykluczają w tej sprawie innych zatrzymań jeżeli potwierdzi, się że mężczyzna nie działał sam – podsumowuje rzeczniczka legionowskiej policji.

KG