W ostatni czwartek stycznia w legionowskim ratuszu zaroiło się od mundurowych. To  wszystko za sprawą rocznej odprawy, w trakcie której policjanci podsumowali rok swojej pracy.

Odprawa rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Krzysztofowi Smeli przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Dariusza Chojnowskiego. Następnie głos zabrała p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinsp. Anna Jędrzejewska- Szpak, która przywitała zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. prezydent miasta Legionowo Roman Smogorzewski, legionowski wicestarosta Jerzy Zaborowski, a także burmistrz Serocka i wójtowie Jabłonny, Nieporętu i Wieliszewa.
– Dalsza część odprawy dotyczyła pracy policjantów pionu prewencyjnego i kryminalnego. Mł. insp. Krzysztof Smela, Nakreślił także zamierzenia i plany Komendy Stołecznej Policji na rozpoczęty rok – relacjonuje rzeczniczka legionowskiej policji podkom. Emilia Kuligowska.
Jak pracę funkcjonariuszy przedstawiają statystyki?. Policjanci z KPP Legionowo w 2017 roku odbierali telefony alarmowe średnio 63 razy w ciągu doby. Funkcjonariusze prewencji odbyli 13034 służb patrolowych. Wśród wszystkich danych, uwagę wzbudza duże wsparcie wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP. Tylko z tej jednostki, policjanci obyli na terenie naszego powiatu aż 1900 służb. Jak podkreślała p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinsp. Anna Jędrzejewska- Szpak, te nieoznakowane patrole, cieszą się wyjątkowo dużą skutecznością, gdyż lokalni przestępcy zazwyczaj nie znają stołecznych funkcjonariuszy. Na drogach powiatu legionowskiego doszło 1263 kolizji i 45 wypadków, wśród których 5 osób poniosło śmierć, a 18 zostało rannych. Mundurowi skontrolowali 41181 kierowców. Z czego, jak się okazało 442 osoby wsiadły za kółko pod wpływem alkoholu. Ponadto, w 2017 roku na terenie Legionowa odbyło się 48 imprez masowych, które zabezpieczało łącznie 1285 policjantów.
W trakcie odprawy był też czas na wyróżnienia. Na zakończenie przełożona legionowskich policjantów w asyście Zastępcy Komendanta Stołecznego wręczyła dwóm policjantom z Komisariatu Policji w Serocku- mł. asp. Adamowi Baka i st. sierż. Jarosławowi Gos nagrody finansowe od Komendanta Stołecznego Policji za uratowanie życia, tonącemu w Jeziorze Zegrzyńskim, mężczyźnie. Do tego zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku.

KejT

fot.: KPP Legionowo