Wspaniały wieczór w Arenie Legionowo! Tylko nieco ponad godziny potrzebowały siatkarki Legionovii Legionowo by pokonać KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 i odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu.

Podopieczne Piotra Olenderka z przytupem rozpoczęły 2018 rok. Najpierw sensacyjnie wygrały w Łodzi, później z kwitkiem odprawiły faworyzowany BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, teraz ich ofiarą padła drużyna z Ostrowca. Pierwszy tegoroczny mecz na własnym parkiecie był niewątpliwie najlepszym występem legionowianek w tym sezonie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że tak dobrego meczu Legionovia nie zagrała również w poprzednich rozgrywkach. Przyjezdne dotrzymywały kroku drużynie Piotra Olenderka jedynie do stanu 15:15 w pierwszym secie. Później Legionovia docisnęła pedał gazu i zaczęła odjeżdżać bezradnym rywalkom. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18. Fantastyczne spotkanie rozgrywała była zawodniczka KSZO Paulina Szpak. Rozgrywająca ma za sobą niezbyt udany sezon 2016/17, a po przejściu do Legionovii długo nie mogła dojść do odpowiedniej dyspozycji. Wszystko to wydaje się być już jednak wyblakłym wspomnieniem, gdyż Szpak, podobnie jak cały zespół odzyskała formę oraz radość z gry w siatkówkę.W drugiej odsłonie Legionovia kontynuowała swoją świetną grę błyskawicznie budując przewagę, której nie oddała już do końca partii wygranej do 19. W trzecim secie drużyna z Legionowa dokonała egzekucji na kompletnie zagubionych zawodniczkach KSZO. Doskonale grał praktycznie cały zespół – ataki Magdaleny Damaske i Małgorzaty Jasek siały spustoszenie, Anna Korabiec była bezbłędna w przyjęciu, drużyna imponowała spokojem i pewnością siebie. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:15 i zwycięstwo Legionovii stało się faktem.

Wygrana pozwoliła Legionovii opuścić strefę spadkową. Ekipa Piotra Olednerka zajmuje obecnie 10 miejsce i może z większym spokojem podchodzić do kolejnych spotkań. Nie można jednak popadać w hurraoptymizm, gdyż liga jest bardzo wyrównana i nikt nie ma ochoty na nerwową końcówkę sezonu. Na razie wygląda jednak na to, że Legionovia weszła wreszcie na poziom, który powinien zagwarantować bezpieczną pozycję w tabeli.

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Pacak, Jasek, Korabiec (libero)

KSZO: Biedziak, Miros, Skrzypkowska, Soter, Wojtowicz, Wańczyk, Pauliukouskaya (libero), Markiewicz (libero) oraz Gryka, Łyszkiewicz, Stroiwąs

MVP:Paulina Szpak (Legionovia)