Wieliszewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem i jednego podejrzanego o kradzieże. 21-latek, 27-latek i 28-latek usłyszeli już zarzuty karne.

Na początku stycznia do Komisariatu Policji w Wieliszewie zgłosiła się właścicielka lokalu, która powiadomiła o włamaniu do jej sklepu w Kałuszynie i kradzieży dwóch butelek alkoholu. Wartość strat oszacowała na przeszło 3 tysiące złotych. – W toku prowadzonego postępowania policjanci zabezpieczyli monitoring ze sklepu, który poddano oględzinom. Kamera nagrała jak dwóch sprawców siekierą wybiło szybę w drzwiach oraz wyłamało roletę antywłamaniową. Policjanci po intensywnych czynnościach wytypowali osoby, które prawdopodobnie dokonały przestępstwa. Trop zaprowadził ich do Huberta K. i Remigiusza K. -mieszkańców powiatu legionowskiego. 21-latek i 28-latek zostali zatrzymani, a w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn, policjanci znaleźli taką samą siekierę, jaka widnieje na zabezpieczonym monitoringu – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Przy okazji pracy nad opisaną sprawą policjanci ustalili, że Komisariat Policji w Jabłonnie prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży alkoholu i kosmetyków. Miało do nich dojść w marketach w Chotomowie i Michałowie-Reginowie. Jak informuje podkom. Kuligowska, zebrany materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo udziału w tych przestępstwach właśnie trzech zatrzymanych mężczyzn- Huberta K. i Remigiusza K. oraz Michała K.
Złodzieje usłyszeli już zarzuty. Ponadto, decyzją sądu Hubert K. i Remigiusz K. zostali objęci policyjnymi dozorami. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

KG/KPP