Sympatycy Legionovii Legionowo wreszcie mają powody do zadowolenia. Zespół prowadzony przez Piotra Olenderka po niespodziewanej wygranej w poprzedniej kolejce, sprawił kolejną sensację odwracając losy meczu z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

W pierwszych dwóch setach Legionovia postawiła faworytowi ciężkie warunki, ale BKS wydawał się się tego dnia odporny na wszelkie przeciwności losu. Siatkarki z Bielsko- Białej wygrały pierwszą partię do 21, a w drugiej, pomimo że przegrywały już 3:10, zdołały ostatecznie podwyższyć wynik spotkania na 2:0. Wydawało się, że uda im się zamknąć spotkanie w trzech setach, ale Legionovia pokazała, że jest zespołem, który przeszedł na przestrzeni ostatnich tygodni olbrzymią metamorfozę. To już nie jest drużyna, którą stać jedynie na pojedyncze zrywy i która czeka na egzekucję w meczach z teoretycznie silniejszymi rywalami. Nie mające nic do stracenia legionowianki rzuciły się do odrabiania strat i wygrały trzeciego seta 25:16. Kolejna odsłona meczu to prawdziwa wojna, z której zwycięsko ponownie wyszedł team Piotra Olenderka. Wynik 26:24, oznaczał, że o tym kto wygra spotkanie, zadecyduje kolejny w tym sezonie tie-break. Kibice Legionovii ciągle pamiętają seryjne porażki w rozstrzygających setach, które o mało nie zepchnęły ich zespołu do niższej klasy rozgrywkowej. Ten mroczny czas Legionovia ma już jednak za sobą. Podopieczne Piotra Olenderka nie dały szans rywalkom i wygrały 15:9, a cały mecz 3:2.

Dwa kolejne zwycięstwa, w dodatku osiągnięte z tak mocnymi rywalami, pozwalają mieć nadzieję, że wszystko co najgorsze jest już za zespołem z Legionowa. Walka o utrzymanie nie będzie łatwa, ale Legionovia od dawna nie grała lepiej.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Legionovia Legionowo 2:3 (25:21, 25:22, 16:25, 24:26, 9:15)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała:Nowicka, Jagieło, Konieczna, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (L), Mancuso, Różański.

Legionovia Legionowo:Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Szpak, Korabiec, Grabka, Bączyńska, Pacak, Adamel (L).