Kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Policjantom, którzy go na tym przyłapali zaproponował łapówkę, Teraz 58-letniemu Romanowi M. może grozić nawet do 10 lat więzienia.

W środę (13 grudnia) tuż po godz. 22.00 jabłonowscy policjanci na ul. Partyzantów w Chotomowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata. – Podczas policyjnych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 58-letni Roman M. jest w stanie po spożyciu alkoholu. Miał 0,27 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że wypił wcześniej trochę alkoholu, ale może im dać pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych. Zaproponował policjantom 50 złotych, aby zmienili swoje zamiary – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Roman M. został zatrzymany i usłyszał już zarzuty.
Jak informuje podkom. Kuligowska za próbę przekupienia funkcjonariuszy na służbie grozi kara do 10 lat więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę prokurator wobec Romana M. zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.
KG

1 KOMENTARZ

  1. Dziś za 50 zł nie wiem, czy prostytutka przystąpiła by do czynności, a ten frajer myślał, że policjantów spławi pięcioma dychami? I D I O T A. Przy 50 tyś. może by sie zastanowili.

Comments are closed.