Siatkarki Legionovii Legionowo pomimo efektownego zwycięstwa w poprzedniej kolejce, nie były faworytem w meczu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Drużyna z Muszyny znajdowała się w czubie tabeli i swoją dobrą dyspozycję potwierdziła w meczu z podopiecznymi Piotra Olednerka.

Pierwszy set stał pod znakiem dominacji gospodyń, które głównie dzięki dobrej grze byłej zawodniczki Legionovii Moniki Bociek zwyciężyły do 19. Druga partia zaczęła się dla Legionovii dużo lepiej – prowadzenie 5:3 dawało nadzieję na wyrównanie stanu rywalizacji. Niestety, Muszynianka wzięła się do pracy i set zakończył się wynikiem 25:20. W trzeciej odsłonie meczu do głosu doszły wreszcie ambitnie grające podopieczne Piotra Olenderka. Legionovia nie dała szans rywalkom rozbijając je 25:14. Wydawało się, że losy meczu będzie można odwrócić, ale fatalny początek czwartego seta szybko rozwiał te nadzieje. Siatkarki z Muszyny objęły prowadzenie 10:3, którego nie wypuściły już do końca wygrywając ostatnią partię do 17.

W kolejnym meczu przeciwnikiem Legionovii będzie zajmująca szóste miejsce w tabeli ENEA PTPS Piła. Będzie to trudny test dla drużyny Piotra Olenderka. Drużyna z Piły wygrała 4 z ostatnich pięciu spotkań i zajmuje wysokie szóste miejsce w tabeli.

Polski Cukier Muszynianka : Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)

Polski Cukier Muszynianka:Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Bałdyga, Flakus
Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Szpak, oraz Bączyńska, Grabka, Mikołajewska