źródło FB KPR

Szczypiorniści KPR-u Legionowo przyzwyczaili już do tego, że ich mecze dostarczają olbrzymich dawek emocji. Nie inaczej było w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Niestety, tym razem podopieczni Marcina Smolarczyka nie wykorzystali dużej szansy na kolejną zdobycz punktową.

W pierwszej połowie spotkania długo utrzymywał się remis, ale za sprawą dobrze grających Kacpra Adamskiego i Kamila Cioka KPR zaczął zyskiwać przewagę. Pogoń została osłabiona czerwoną kartką jaką otrzymał Wojciech Jedziniak w 26 minucie meczu. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 14:11 dla KPR i wydawało się, że punkty są na wyciągnięcie ręki.

Druga odsłona stała pod znakiem zdecydowanie lepszej gry Pogoni, która rzuciła się do odrabiania strat. Gospodarze doprowadzili do remisu 17:17, a na 13 minut przed końcową syrena prowadzili 22:20. KPR nie był w stanie poradzić z rozkręcającymi się w ataku graczami Pogoni, świetny mecz rozgrywał Sebastian Zapora, który w całym meczu obronił aż cztery rzuty karne. Ostatecznie Pogoń zwyciężyła 28:24, a KPR będzie musiał szukać punktów w kolejnych spotkaniach.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – KPR Legionowo 28:24 (11:14)

Sandra Spa Pogoń Szczecin:Zapora – Krupa – 8,Bereżny – 7, Biernacki – 5, Gryszka – 2, Jedziniak – 2, Krysiak – 1, Fedeńczak – 1, Radosz – 1,Bosy – 1, Wąsowski, Zaremba, Jońca.
Karne:2 – oba niewykorzystane.
Kary: 10 minut (Bosy – 2 x 2 minuty, Bereżny, Jedziniak, Biernacki – 1 x 2 minuty).
Czerwona kartka:Wojciech Jedziniak (w 26 minucie za faul).

KPR Legionowo:Krekora, Wyrozębski – Adamski – 7, Ciok – 4, Suliński – 3, Gawęcki – 3, Niedziółka – 3, Jędrzejewski – 1, Ignasiak – 1, Brinovec – 1, Rutkowski – 1 Fugiel.
Karne:6 – jeden wykorzystany.
Kary:12 minut (Jędrzejewski, Brinovec – 3 x 2 minuty).
Czerwone kartki:Wiktor Jędrzejewski (w 45 minucie z gradacji kar), Franci Brinovec (w 59 minucie z gradacji kar).