Maciej Bartodziejski nie jest już trenerem siatkarek Legionovii Legionowo. Trener, który w zeszłym sezonie uratował drużynę przed spadkiem, zostawia ją na ostatnim miejscu w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Jego następcą został Piotr Olenderek, który w przeszłości związany był z legionowskim klubem.

Legionowski klub wydał następujące oświadczenie:

Informujemy, że z dniem 28 listopada 2017 Zarząd Legionovia S.A. zdecydował o zakończeniu współpracy z trenerem Maciejem Bartodziejskim. Równocześnie Zarząd, personel, zawodniczki i całe środowisko Legionovii pragnie podziękować trenerowi za dotychczasową pracę i życzyć mu szczęścia na dalszej ścieżce kariery zawodowej.

Pierwszym trenerem ekipy Legionovii został Piotr Olenderek. Do sztabu jego zespołu dołączył również trzykrotny medalista Mistrzostw Polski Kadetek Dawid Michor.

Życzymy sztabowi szkoleniowemu w nowym składzie powodzenia i owocnej, przynoszącej dużo satysfakcji pracy. Nowy szkoleniowiec powrócił w tym sezonie do Legionowa po rocznym rozbracie z naszym klubem. W ekipie ATOM-u Trefla Sopot również w trakcie sezonu zamienił rolę asystenta na pierwszego trenera, walnie przyczyniając się do korzystnego wyniku zespołu.

Życzymy trenerowi Olenderkowi powodzenia w nowej roli. Wierzymy, że podoła stawianemu przed nim wyzwaniu – powiedział prezes Sławomir Supa Nowy trener ma pełne poparcie Zarządu klubu.

Pierwsze treningi poprowadzone przez trenera Olenderka już za legionowiankami. Zespół ciężko pracuje, by poprawić formę i należycie przygotować się do meczu z Treflem Proximą Kraków i potwierdzić swoją przydatność w oczach nowego szkoleniowca. Spotkanie z ekipą ze stolicy Małopolski już w poniedziałek 04.12.2017 o 18.00 w Arenie Legionowo.”

28-latek pracował ostatnio w Atomie Trefl Sopot, gdzie pod koniec poprzedniego sezonu zastąpił Piotra Matelę. Był to jego debiut w roli pierwszego trenera. W przeszłości pracował także jako drugi trener i statystyk w takich klubach jak: Legionovia Legionowo, AZS Politechnika Warszawska, AZS Częstochowa, KS Metro Warszawa oraz Legia Warszawa. Był także w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski kadetek, która zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy w 2013 roku.