Żądali aby barman lał im piwo za darmo. Gdy ten odmówił uderzyli go i grozili pozbawieniem życia. Teraz 42-letni Adam K. i 32-letni Michał Ć. mogą trafić za kratki nawet na 3 lata.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w jednym z legionowskich barów. Adam K. i Michał Ć. Gościli w lokalu i spożywali tam alkohol. – Od samego początku mężczyźni byli wulgarni i agresywni w stosunku do innych klientów i personelu. Kiedy zbliżała się już godzina zamknięcia lokalu mężczyźni nie chcieli go opuścić i zażądali od barmana, aby podawał im alkohol za darmo. Kiedy ten odmówił Adam K. uderzył go w twarz. Następnie obaj mężczyźni grozili mu pozbawieniem życia przy użyciu noża. Nie pozwolili mu również opuścić lokalu. Pokrzywdzony obawiając się o swoje życie i zdrowie o całej sytuacji powiadomił policję – relacjonuje st. asp. Justyna Stopińska z KPP w Legionowie. Kiedy policjanci udali się na miejsce zatrzymali mężczyzn i wysłuchali relacji barmana. Mężczyźni byli oczywiście pijani. Badania alkomatem wykazały iż Adam K. miał 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś jego kompan prawie 3 promile. Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu.
Kiedy mężczyźni już wytrzeźwieli zajęli się nimi legionowscy śledczy. – Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące gróźb karanych, zmuszania do określonego zachowania oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Wobec takich zarzutów legionowska prokuratura przychyliła się do wniosku śledczych i zastosowała wobec 42-latka i 32-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego – podsumowuje st. asp. Stopińska.

KG

fot.: KPP Legionowo