Skrzyżowanie ulic Sobieskiego z Warszawską w Legionowie zostanie przebudowane. Powiat rozstrzygnął już przetarg na projekt. Wartość oferty to blisko 39 tys. złotych.

Zgodnie z projektem, pas dla skręcających w lewo z ulicy Sobieskiego w ulicę Warszawską ma zostać wydłużony do skrzyżowania z ulicą Norwida. – Wybudowane kilka lat temu przez GDDKiA skrzyżowanie ul. Sobieskiego z ul. Warszawską, nie spełnia już oczekiwań zmotoryzowanych. Duże natężenie ruchu sprawia, że jego przepustowość, nie jest tak duża jakby chcieli tego kierowcy. Zwłaszcza w czasie komunikacyjnych szczytów, samochody skręcające w lewo, które nie zmieściły się na swoim pasie, oczekując na zielone światło, blokują przejazd autom skręcającym w prawo. Wydłużenie pasa do skrętu w lewo powinno tą sytuację poprawić – informuje powiat.
W przetargu wyłoniono wykonawcę, który w ciągu 20 tygodni od podpisania umowy, opracuje dokumentację projektową przebudowy wspomnianego skrzyżowania. Wartość oferty to blisko 39 tys. złotych. Teraz wystarczy poczekać na pozytywne zaopiniowanie projektu i wydanie pozwolenia na budowę przez wojewodę. Wtedy powiat będzie mógł zabezpieczyć odpowiednie środki i przystąpić do realizacji inwestycji.

Oprac. KG

fot.: www.powiat-legionowski.pl

 

5 KOMENTARZE

  1. Po prostu ta przebudowa, która była zrobiona parę lat temu od samego początku była pogorszeniem ówczesnego stanu rzeczy i ktoś, kto te plany wówczas zatwierdził w ogóle tego nie przemyślał. Po raz kolejny będą w niedługim czasie wydawane publiczne pieniądze na to samo skrzyżowanie, bo myślenie boli.. Wkurza mnie ogromnie taka bezmyślność, marnotrawstwo i fakt, że znowu pewnie nikt za to nie odpowie, bo urzędnik odpowie, że nie mógł przewidzieć, że natężenie ruchu ulicznego się zwiększy.

  2. Wydłużenie pasa skrętu wiele nie zmieni natomiast rondo zadowoli wszystkich. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, żeby je zbudować.

Comments are closed.