18-letni Paweł B. i 19-letni Stanisław G. są podejrzani o brutalną napaść na pracownika ochrony jednego z osiedli mieszkaniowych znajdujących się na terenie Jabłonny. Młodzieńcy skatowali 63-letniego ochroniarza, a następnie ukradli mu saszetkę, w której było 500 złotych, dokumenty oraz telefon.

Informację o rozboju zgłosił zmiennik pobitego, który po przyjściu rankiem do pracy został w niej zakrwawionego kolegę. Dyżurny komisariatu w Jabłonnie natychmiast wysłał na miejsce jeden z policyjnych patroli. – Po ustaleniu rysopisów sprawców funkcjonariusze przekazali informacje doświadczonemu dyżurnemu komisariatu i wspólnie trafnie wytypowali podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie – Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego jabłonowskiego komisariatu po sprawdzeniu terenu między blokami zatrzymali dwóch mężczyzn: 18-letniego Pawła B. oraz 19-letniego Stanisława G. – dodaje rzeczniczka legionowskiej policji. W momencie zatrzymania młodzieńcy byli pijani. Obaj byli też prawdopodbnie pod wpływem narkotyków.

Skatowany przez nich 63-letni ochroniarz trafił do szpitala. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że młodzi mężczyźni uderzali go pięściami po głowie i twarzy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, napastnikom postawiono zarzut dokonania rozboju. Grozi im za to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją legionowskiego sądu obaj młodzieńcy zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Policjanci ustalili, że w rozboju brała udział jeszcze jedna osoba. Śledczy już ustalili jego dane personalne. Zatrzymanie trzeciego sprawcy jest więc kwestią czasu.