Gmina Nieporęt mocno inwestuje w dalszy rozwój jednej ze swoich turystycznych wizytówek, czyli Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa. Na początku września otwarto tam nowoczesny plac zabaw. W kolejce czekają natomiast kolejne inwestycje na tym terenie.

Plac zabaw został uroczyście otwarty 9 września. Zajmuje on powierzchnię 500 metrów kwadratowych, a znajdujące się na nim urządzenia zabawowe są nie tyko atrakcyjne dla oka, ale przede wszystkim bezpieczne i zapewniające ich małym użytkownikom maksimum dobrej zabawy. Są tam zjeżdżalnie, huśtawki, tunele, mini tyrolki, a także mosty linowe i zestawy do wspinaczki. W pobliżu placu zabaw znajduje się również niedawno oddane do użytku boisko do siatkówki plażowej. – Powoli realizujemy cały Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt-Pilawa. Oddaliśmy już plac zabaw i boisko do piłki siatkowej. Ale to nie wszystko, bo planujemy wybudowanie tam jeszcze trzech boisk do siatkówki oraz skateparku. Złożyliśmy również duży wniosek na dofinansowanie do budowy tras rowerowych, rolkowych i nartorolkowych oraz na utworzenie terenów zielonych. Jeśli to wszystko uda się zrealizować, ten kompleks będzie na pewno świetnym miejscem do wypoczynku, nie tylko aktywnego, ale też i dla tych, którzy chcieliby sobie po prostu w spokoju odpocząć – powiedział Sławomir Maciej Mazur, wójt gminy Nieporęt.
Kompleks Rekreacyjno-Wypoczynkowy Nieporęt-Pilawa może się więc stać ciekawą alternatywą dla nieporęckiej Dzikiej Plaży. – Zauważamy, że ludzie już powoli przestają się tam mieścić – śmieje się wójt Mazur. – Jestem przekonany, że teren portu w Pilawie będzie kolejnym miejscem, które turyści będą chętnie odwiedzali, bo będą tam mieli pełen zestaw urządzeń i możliwości do wypoczynku.

Elph