Seroccy policjanci uratowali życie kobiecie, która topiła się w Narwi. Kiedy funkcjonariusze cez wahania wskoczyli do wody, wyciągnęli 27-latkę na brzeg i udzielili jej pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło we wtorek (26 września) około godziny 23.00. – Dyżurny Komisariatu Policji w Serocku odebrał telefon z informacją, że z nurtu rzeki Narwi ktoś woła o pomoc.
Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego – st. post. Karol Czerkas oraz sierż. Rafał Wojtyra niezwłocznie pospieszyli na ratunek. Okazało się, że w Narwi w miejscowości Łacha topi się kobieta – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska. Mundurowi natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową – wyciągnęli tonącą kobietę z wody, udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie. 27-latka była wycieńczona, a kontakt z nią był utrudniony.
27-latka może mówić o dużym szczęściu. Gdyby nie szybka reakcja policjantów mogłaby już nie żyć. Kobieta została przewieziona do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyna zdarzenia nie są znane. Policjanci ustalą jak doszło do tego niebezpiecznego incydentu.

KG

fot.: KPP Legionowo