Ogromny sukces wieliszewskich „Promyków”! Na międzynarodowym turnieju tańców ludowych World Dance Festival odbywającym się w połowie września w Korei Południowej, zespół tańca ludowego z Wieliszewa zajął drugie miejsc i zdobył 2 500 000… wonów południowokoreańskich, czyli około osiem tysięcy polskich złotych.

W turnieju wystartowały 33 zespoły z całego świata. Polskę reprezentował Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa. World Dance Festival to największa tego typu impreza taneczna odbywająca się w Korei Południowej. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem nie publiczności, ale i południowokoreańskich mediów, które większość występów transmitowały na żywo w swoich stacjach telewizyjnych. Dla zespół ludowych występ na tym festiwalu to z kolei ogromne wyróżnienie. Ogromny sukces wieliszewskich „Promyków”, jakim jest przecież zajęcie drugiego miejsca, powinien więc tym bardziej cieszyć.

Zespół Tańca Ludowego Promyki” z Wieliszewa istnieje od 1998 roku. W skład zespołu wchodzi około 150 osób, występujących w czterech grupach wiekowych: przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli. „Promyki” mają na swoim kocie nagrody i wyróżnienia na licznych festiwalach tak krajowych jak i zagranicznych. Repertuar zespołu to tańce i pieśni kilkunastu regionów Polski wykonywane w tradycyjnych strojach regionalnych lub historycznych, czyli między innymi polonez z okresu Księstwa Warszawskiego, tańce i zabawy Starej Warszawy, krakowiak, tańce kaszubskie, łowickie, opoczyńskie, lubelskie, rzeszowskie, tańce z regionu Górnego Śląska, Beskidu Śląskiego, Żywiecczyzny i Kurpi Białych. Część tych tańców można było oczywiście zobaczyć podczas koreańskiego festiwalu.