Legionowscy policjanci zatrzymali 28-letniego Adriana C. Mężczyzna groził swoim znajomym z nożem w ręku i nie chciał opuścić ich mieszkania. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

– Do legionowskiej komendy zgłosili się mieszkańcy Legionowa – kobieta i mężczyzna, którzy zawiadomili policjantów, że ich znajomy groził im pozbawieniem życia, używając przy tym noża, a także zniszczeniem ich mieszkania. Wbrew ich wyraźnemu żądaniu, nie opuścił ich domu. Para obawiała się spełnienia gróźb i wezwała policyjny patrol, a potem złożyła zawiadomienie. Policjanci zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego, który miał potwierdzić bądź wykluczyć popełnienie przestępstwa – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska.
Kiedy funkcjonariusze zostali poinformowani o zdarzeniu, natychmiast udali się pod wskazany adres i zatrzymali agresywnego mężczyznę. 28-latek trafił do aresztu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim nóż. Jak informuje podkom. Kuligowska, zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie Adrianowi C. zarzutów przestępstwa gróźb karalnych: pozbawienia życia i zniszczenia mieszkania oraz zakłócenia miru domowego właścicielom. – Ponadto policjanci ustalili, że podejrzany mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu, konsekwencją czego było umieszczenie go na kilka lat w zakładzie karnym – podsumowuje rzeczniczka legionowskiej policji. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Adrianowi C. grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

KG