fot Mikołaj Roszczyk

Niższe ligi piłkarskie jak co tydzień, dostarczyły wielu emocji. Kibice, którzy postanowili wybrać się na stadion, by obejrzeć swoje ulubione zespoły nie mogli narzekać na nudę. We wszystkich spotkaniach drużyn z powiatu legionowskiego padały bramki, a co więcej w większości przypadków potyczki te kończyły się zwycięstwami.

B” Klasa

W „B” Klasie grają trzy zespoły z powiatu legionowskiego, ale tylko jeden z nich ma szansę na walkę o awans. Dąb II Wieliszew, który w tej kolejce pauzował ma po 4 spotkaniach 10 punktów i zajmuje 3 miejsce w tabeli. W dużo gorszej sytuacji są rezerwy Sokoła Serock, które przegrały 0:5 z walczącymi o promocję Orłami Zielonka. Pogoń Józefów wygrała 6:1 z Mazurem II Radzymin i zdobyła pierwsze punkty w sezonie.

A” Klasa

Wisła Jabłonna i Legionovia II Legionowo świetnie weszły w sezon. Beniaminek z Jabłonny rozgromił 7:1 AP Marcovię II Marki. Świetne zawody rozegrali strzelec dwóch bramek Adam Podgórski oraz Tomasz Tomaszek, który zanotował dwie asysty, a dodatkowo w 24 minucie meczu rozwiązał worek z bramkami. Wisła z 15 punktami zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo oczek ma na koncie Legionovia II, która na własnym stadionie rozprawiła się z MKS Hutnikiem Warszawa. Tym samym legionowianie utrzymali się na drugim miejscu. Stawce przewodzi Mazur Radzymin, z którym Wisła Zmierzy się na wyjeździe w ósmej kolejce spotkań. Będzie to ważny test dla drużyny Ryszarda Stromeckiego, dość niespodziewanie znajdującej się w czubie tabeli.

Liga Okręgowa

W poprzedniej kolejce Sokół Serock i Dąb Wieliszew musiały uznać wyższość swoich rywali, dlatego kibice liczyli na to, że ich ulubieńcy będą w stanie wrócić na właściwe tory. Udało się to jedynie graczom z Wieliszewa, którzy na własnym stadionie rozbili Promnik Łaskarzew 5:1. Grający przed własną publicznością Sokół nie podołał Olimpii Warszawa. Wydaje się, ze w tym sezonie zespoły z powiatu legionowskiego będą walczyć jedynie o miejsca w środku tabeli.

Dąb Wieliszew – Promnik Łaskarzew 5:1

Sokół Serock – Olimpia Warszawa 1:2

Wisła Jabłonna – AP Marcovia II Marki 7:1

Legionovia II Legionowo – MKS Hutnik Warszawa 2:1

Sokół II Serock – Orły Zielonka 0:5

Pogoń Józefów – Mazur II Radzymin 6:1