W ciągu ostatnich kilku dni na terenie powiatu legionowskiego policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Do pierwszego zatrzymania doszło w Serocku. Dwa pozostałe miały miejsce na terenie Legionowa. Zatrzymanym mężczyznom grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zatrzymania doszło w zeszłą środę (20 września) tuż przed godz. 21.00. w Serocku na ul. Kędzierskiego. – Uwagę patrolujących ulicę policjantów przykuł zaparkowany samochód, w którym siedział młody mężczyzna. W czasie kontroli 25-latek wzbudził podejrzenia policjantów swoim nerwowym zachowaniem. Okazało się, że powodem zdenerwowania były narkotyki, które mężczyzna miał przy sobie i których starał się pozbyć na widok policjantów – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska. Mundurowi zabezpieczyli zielony susz. Badania potwierdziły, że była to marihuana. 25-latek usłyszał zarzut. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (24 września) przed godz. 6.00. Funkcjonariusze z wydziału prewencji legionowskiej komendy na ul. Krasińskiego w Legionowie zatrzymali 29-latka, który miał przy sobie prawie 2,5 grama marihuany. Tego samego dnia, około godziny 23.00 również w Legionowie w ręce policjantów wpadł 23-latek z mefedronem. – Stołeczni policjanci na Alei Legionów zatrzymali do kontroli drogowej opla. W trakcie sprawdzania przez policjantów okazało się, że pasażer auta posiada woreczek z białym proszkiem- mefedronem. 23-latek został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy – informuje podkom. Kuligowska. Zgodnie z obowiązującym prawem za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

KG