Kryzys jaki przechodziła Legionovia na początku sezonu, wydaje się być już tylko wspomnieniem. Przebudowana drużyna zaczęła grać futbol przyjemny dla oka i co najważniejsze skuteczny. W minioną sobotę podopieczni Mirosława Jabłońskiego rozprawili się z ROW 1964 Rybnik.

Legionovia zaczęła spotkania pełna wiary we własne umiejętności i już na początku spotkania stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji do strzelenia bramki. Goście zdawali sobie sprawę z tego, w jak dobrej dyspozycji znajduje się Mateusz Żebrowski, dlatego za wszelką cenę starali się uprzykrzyć mu życie. Szybko się jednak przekonali, że Legionovia to nie tylko Żebrowski. Worek z bramkami rozwiązał w 31 minucie Grzegorz Mazurek, który fantastycznym uderzeniem dał Legionovii prowadzenie.

Pięć minut później było już 2:0. Żebrowski zakręcił obrońcami, zagrał do Mazurka, który przytomnie oddał piłkę Przemysławowi Rybkiewiczowi. Młody pomocnik mocnym strzałem w środek bramki podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Na początku drugiej połowy ponownie przypomniał o sobie Żebrowski, jego uderzenie z rzutu wolnego wylądowało na słupku bramki strzeżonej przez Kacpra Rosę. Pomocnik Legionovii miał jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki, ale minął się z piłką zagraną przez świetnie dysponowanego Rybkiewicza. Jeżeli goście mieli jeszcze jakieś nadzieję na wywiezienie korzystnego wyniku, to prysły one w 71 minucie spotkania. Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Mazurek idealnie zagrywając w pole karne do Rybkiewicza, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki.Goście z Rybnika zdołali zdobyć honorowe trafienie w 90 minucie meczu. Jego autorem był były gracz Legionovii Marek Krotofil.

Kibice Legionovii mogą się cieszyć z kolejnych trzech punktów, ale i z gry zespołu. Bardzo dobre zawody zagrali nowi zawodnicy, którzy najwyraźniej potrzebowali czasu by odnaleźć się w zespole. Jest to duże osiągnięcie Mirosława Jabłońskiego, który pomimo utraty wielu kluczowych graczy był w stanie uporządkować grę zespołu.

Bramki: Mazurek(31), Rybkiewicz (37, 71), Marek Krotofil (89).

Legionovia Legionowo: Pusek – Grzelak, Wojcinowicz, Zając, Goliński, Żebrowski (89 Trzmiel), Kłak (80 Lukawa), Zaklika, Kwiatkowski, Rybkiewicz (73 Jajko), Mazurek (75 Kowalczuk).

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Krotofil, Bober, Jary, Gojny, Koleczko (71 Kalisz), Tkocz (64 Spratek), Muszalik, Koch (65 Gorzawski), Brychlik (59 Siwek), Musiolik.