Według projektu planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa mazowieckiego, od 1 października w karetce stacjonującej w Serocku, zabraknie lekarza. 

Mazowiecki Urząd Wojewódzki przygotował projekt, który zakłada przekształcenie kilku obecnych zespołu specjalistycznych na pokładzie których znajduje się lekarz, na zespoły podstawowe z samymi ratownikami. W projekcie taką zmianę zapisano dla zespołu z Serocka czy Warszawskiej Białołęki jak również i Marek.

Oznacza to, że w ponad 100-tysięcznym powiecie legionowskim od 1 października dyżurować będzie tylko jedna karetka z lekarzem i trzy karetki z samymi ratownikami medycznymi. Sąsiednie zespoły w których jest lekarz, również będą go pozbawione. Bardzo często zdarza się, że do zdarzeń na terenie legionowa i okolic, pod nieobecność zespołów lokalnych, przyjeżdża zespół z Warszawy. Od 1 października również i ten zespół pozbawiony będzie lekarza.

Nowy plan ratownictwa ma za zadanie powoli przygotować wszystkie rejony operacyjne do zmiany zespołów ze specjalistycznych na podstawowe.

Marek Karpowicz

1 KOMENTARZ

Comments are closed.