Napadli na niego w domu i okradli

0
469

Legionowscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. 44-letni Tadeusz R., 43-letni Marek S. oraz 38-letni Piotr J. mieli napaść na 36-letniego mieszkańca gminy Jabłonna w jego domu, pobić go i okraść. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała, a straty finansowe wycenił na 385 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce 31 lipca (w poniedziałek) około godziny 22.40. Kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o rozboju, natychmiast zajęli się sprawą. – Okazało się, że do domu pokrzywdzonego mężczyzny wtargnęli trzej mężczyźni. Rzucili się na niego, kopali go po całym ciele i zadawali ciosy rękoma. Ponadto sprawcy grozili pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia, a także kazali mu podpisać dokument, że jest im winien 100 tysięcy złotych. Po tym wszystkim zabrali stojący na posesji samochód marki BMW, 30 tysięcy złotych w gotówce, konsole do gier wraz z grami oraz markowy zegarek – relacjonuje rzeczniczka KPP w Legionowie podkom. Emilia Kuligowska. Pokrzywdzony 36-letni mieszkaniec gminy Jabłonna doznał obrażeń ciała. Swoje straty finansowe wycenił na 385 tysięcy złotych.
Już dzień po rozboju w ręce policjantów wpadli trzej podejrzani. Zostali zatrzymani na terenie Pułtuska i Warszawy. Funkcjonariusze odzyskali skradzione BMW i konsolę do gier z płytami. 44-letni Tadeusz R., 43-letni Marek S. oraz 38-letni Piotr J. trafili do policyjnej celi. Śledczy, gromadząc materiał dowodowy, ustalili, że mężczyźni byli w przeszłości wielokrotnie notowani. – Trójka podejrzanych usłyszała zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych i decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są jeszcze inne zarzuty karne – podsumowuje podkom. Kuligowska.

KG