Rozgrywki 2017/18 nie rozpoczęły się dla Legionovii najlepiej. W drugim meczu podopieczni Mirosława Jabłońskiego ponieśli drugą porażkę. Boli fakt, że porażki tej można było uniknąć.

Spotkanie rozpoczęło się dla Legionovii fatalnie. Już w 19 minucie meczu fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Adrian Cierpka. Dominik Pusek nawet nie próbował interweniować i legionowianie musieli odrabiać straty. Niestety, to goście cieszyli się z drugiej bramki. Adrian Laskowski efektownym szczupakiem wykończył akcję Warty i na niecałe dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania było już 0:2. Nadzieję Legionovii przywrócił Mateusz Żebrowski, który wyrasta na czołową postać zespołu. Pomocnik zdecydował się na indywidualną akcję, którą wykończył mocnym uderzeniem. Radość kibiców zgromadzonych na stadionie przy ulicy Parkowej nie trwała jednak długo. Kiedy sędzia miał kończyć pierwszą połowę spotkania, po raz kolejny pogubiła się legionowska obrona. Zagranie w pole karne wykorzystał Przemysław Kita i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:3. W drugiej części spotkania Legionovia starała się atakować, jednak zdołała zdobyć tylko jedną bramkę, której autorem ponownie był Żebrowski. Gracz Legionovii pewnie wykorzystał rzut karny.

Legionovia przegrała 2:3. Taki a nie inny wynik jest z pewnością wynikiem przebudowy jaką przeszła drużyna podczas przerwy w rozgrywkach. Widać, że blok defensywny nie jest jeszcze zgrany. W kolejnych meczach musi być już jednak lepiej.

Legionovia KZB Legionowo – Warta Poznań 2:3 (1:3)

Bramki: Żebrowski (41, 72.k) – Cierpka(19), Laskowski(37),  Kita(45).

Żółte kartki:Kłak, Żebrowski, Koziara, Kalinowski (Legionovia) – Marciniak (dwie), Kiełb (Warta).

Czerwona kartka:Marciniak – (za dwie żółte – Warta).

Legionovia Legionowo: Pusek – Grzelak, Zając, Goliński, Kwiatkowski, Mazurek (78′ Kowalczyk), Koziara, Kłak (46′ Kalinowski), Wajdzik (46′ Zaklika), Wojcinowicz, Żebrowski (85′ Wilanowski).

Warta Poznań:Lis – Dejewski, Kieliba, Fiedosewicz (83′ Żmijewski), Laskowski, Patrzykąt, Antkowiak (53′ Grobelny), Marciniak, Kita (59′ Kiełb), Biegański (80′ Jasiński), Cierpka.