Legionovia Legionowo rozegrała pierwszy przed sezonowy sparing. Drużyna Mirosława Jabłońskiego zmierzyła się z beniaminkiem Nice I Ligi Rakowem Częstochowa.

Legionovia testuje wielu nowych piłkarzy, dlatego też jej skład odbiegał od optymalnego. Podobnie było w przypadku Rakowa, który w drugiej połowie meczu kompletnie przemeblował skład. Początek meczu należał do drużyny prowadzonej, przez byłego szkoleniowca Legionovii Marka Papszuna. Raków stwarzał sytuacje po stałych fragmentach gry. Legionovia nastawiła się na grę z kontry, jednak nie była w stanie zdobyć prowadzenia. Impas przełamał doskonale znany wszystkim legionowskim kibicom Krystian Wójcik. Nowy gracz Rakowa w 22 minucie, otrzymał świetne prostopadłe podanie, minął bramkarza i dał prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie meczu Legionovia rzuciła się do odrabiania strat, była bardzo bliska wyrównania, ale uderzenie jednego z zawodników zatrzymało się na poprzeczce. Gracze Rakowa starali się odgryzać, ale w 72 minucie sparingu legionowianie wyrównali. Składną akcję zespołu wykończył Mateusz Wajdzik. Niestety, podopieczni Mirosława Jabłońskiego nie cieszyli się z remisu zbyt długo. Już dwie minuty później Damian Warchoł ponownie dał prowadzenie częstochowianom. Wynik nie uległ już zmianie i Legionovia przegrała z Rakowem 1:2.

Raków Częstochowa – Legionovia KZB Legionowo 2:1 (1:0)

Bramki: 22 min. Krystian Wójcik, 72 min. Mateusz Wajdzik ,74 min. Damian Warchoł.

Legionovia Legionowo:zaw. testowany – Goliński, zaw.testowany,zaw. testowany, Kalinowski, Żebrowski, Koziara, zaw. testowany, Mazurek, zaw. testowany, Kwiatkowski

Raków Częstochowa (I połowa):Lis – Niewulis, Sołowiej, Duriska, Łabojko, Figiel, Tomalski, Oziębała, Wójcik, Wróbel, Czerkas