Przemoc w rodzinie to niestety bardzo częste zjawisko w naszym kraju. Nie inaczej jest na terenie powiatu legionowskiego. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy stanęli pod zarzutem popełnienia takiego przestępstwa.

– W pierwszym przypadku do komisariatu w Nieporęcie zgłosiła się kobieta, która powiadomiła, że jej syn znęca się nad nią fizycznie i psychicznie. Jak zeznała, wyzywał ją i rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami. Nieporęccy śledczy natychmiast zajęli się sprawą i w dniu zgłoszenia zatrzymali 58-letniego Krzysztofa K. – relacjonuje asp. Justyna Stopińska z KPP Legionowo. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny dwa razy w tygodniu, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.
Kolejne zawiadomienie o przemocy w rodzinie wpłynęło do legionowskiej komendy. Tym razem kobieta powiadomiła, że jej mąż 41-letni Tomasz Ł. już od kilku lat będąc pod wpływem alkoholu znęca się nad nią fizycznie i psychicznie.- Podobnie jak wcześniej policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego bez zbędnej zwłoki podjęli czynności zmierzające do zatrzymania 41-latka, który już następnego dnia trafił do policyjnego aresztu – informuje asp. Stopińska.
Tomasz Ł. najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych.
Funkcjonariusze za każdym razem podchodzą do takiej sprawy bardzo poważnie i od razu podejmują działania. Czasem trudno jest podjąć decyzję o zgłoszeniu sprawy na policję, ale może to być jedyna szansa na przerwanie dramatu całej rodziny.

KG