Zakończyła się inwestycja na dotychczas zaniedbanej, pustej działce pośrodku osiedla Piaski. Blok, opisywany przez upadającą gazetę „Mazowieckie To i Owo” jako „przekręt” i nikomu niepotrzebna inwestycja, od razu znalazł 30 chętnych rodzin, które nie mogą doczekać się zamieszkania w tej doskonałej lokalizacji. Ogromnym plusem inwestycji jest zagospodarowanie parteru, na którym znajdą się przedszkole, przychodnia i klub osiedlowy.

Zgodnie z wolą mieszkańców, na terenie działki znajduje się boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw, blok został odsunięty od istniejącej zabudowy, a parter zagospodarowano na cele ogólnospołeczne. W budynku znajduje się 30 mieszkań o powierzchni od 30 do 75 m2. Do każdego z nich przypisana jest komórka lokatorska. – Pomimo krytycznych uwag ze strony To i Owo na początku tej inwestycji, możemy powiedzieć, że jest to najładniejszy blok, jaki powstał od wielu lat na terenie tego osiedla. Jest to także pierwszy blok gminny, w którym na prośbę okolicznych mieszkańców umieściliśmy parking w podziemiach budynku – mówi prezydent Roman Smogorzewski. – Na parterze znajduje się trzyoddziałowe przedszkole, które będzie prowadzone przez spółkę KZB Legionowo na tych samych zasadach co placówki gminne, a także przychodnia lekarska, która przeniesie się z pobliskich baraków w te godne warunki, oraz tak potrzebny osiedlowy klub. Na działce znajduje się też mini boisko sportowe, dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Na jakim etapie jest budowa?

– Zakończyliśmy już inwestycję, trwają odbiory, ostatnie drobne poprawki, sprzątanie i czyszczenie. Wkrótce oddamy blok do użytkowania inwestorowi. Mieszkania są w standardzie deweloperskim, a zlokalizowane na parterze przedszkole jest wykończone przez nas „pod klucz”, razem z wyposażeniem. Niewątpliwym udogodnieniem jest winda, która zjeżdża do piwnicy połączonej z garażem podziemnym. W tej inwestycji jest wszystko, co potrzebne dla wygody mieszkańców – mówi Mariusz Bycum, inżynier budowy.

IgZ

1 KOMENTARZ

  1. Gratulację ! Blok jest kolorowy , taki inny aniżeli wszystkie bloki na naszym osiedlu. jestem zachwycona,oby takich bloków powstawało więcej. dziękuję !

Comments are closed.