Wygląda na to, że w Legionowie pojawi się kolejny mural. Powstanie on na ścianie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, a zostanie na nim namalowany patron szkoły, czyli król Jan III Sobieski.

Projekt muralu wykonał Radu Dumbrava – artysta malarz, muralista, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Kiszyniowie na Mołdawii. Prace nad jego powstaniem mają się rozpocząć 27 czerwca, w trakcie I Street Art Festivalu. Jak się okazuje również i ZSO nr 2 będą mogli dodać coś od siebie do szkolnego muralu. W placówce zorganizowano bowiem konkurs plastyczny „Portret króla Jana III Sobieskiego – patrona szkoły”, który poprzedził wykład „Sztuka nowoczesna – mural”, prowadzony przez znanego legionowianom twórcę muralu, Rafała Roskowińskiego oraz warsztaty „Jak zrobić mural?”.

Finał konkursu odbył się 1 czerwca. Jury w składzie: Rafał Roskowiński, Katarzyna Sykus, Maria Serdeczna – dyrektor szkoły i Ewa Wiechowicz – wicedyrektor szkoły, główną nagrodę zdecydowało się przyznać dwójce uczniów gimnazjum: Annie Pawłowskiej i Mikołajowi Roszczykowi. Drugie miejsce zajęła Emilia Stosio i Natalia Karpińska (uczennice gimnazjum), a trzecie Magdalena Sobiech (również z gimnazjum). Przy wyborze prac jury kierowało się takimi kryteriami jak: wykonanie portretu, pomysł, kreatywność, możliwość wykonania z projektu muralu i umiejętności plastyczne.

W drugiej połowie września, zwycięzcy konkursu wezmą udział w Graffiti Jam i pod okiem profesjonalistów, zrealizują swoje muralowe projekty na ścianie szkolnego patia.