11 maja odbyła się IX edycja Legionowskiej „Dychy”, która jak zwykle przyciągnęła wielu biegaczy. Zawodnicy rywalizowali na świetnie przygotowanej trasie, która swój początek miała przy legionowskiej Arenie.

Zeszłoroczny triumfator El Asri, niestety spóźnił się na bieg i nieco rozczarowany przechadzał się wokół Areny. Pod jego nieobecność zawody zostały zdominowane przez reprezentantów Ukrainy, którzy licznie stawili się w Legionowie i zajęli komplet miejsc na podium. Najlepszy okazał się Ruslan Savchuk, który pokonał trasę w czasie 31 minut i 39 sekund. Drugie miejsce zajął Siergiej Marczuk, który wyprzedził Oleksandra Labdziuka. Wśród pań triumfowała pochodząca z Ukrainy Natalia Batrak uzyskała czas 39 minut i 29 sekund, wyprzedziła Monikę Kaczanowską oraz Karolinę Kundys. W przyszłym roku legionowski bieg będzie obchodził swój jubileusz, na który organizatorzy z pewnością przygotują wiele atrakcji.