Przez ostatni weekend maja legionowscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących autami, a także dwóch pijanych rowerzystów. Rekordzista miał aż 2,3 promila! Za jazdę na „podwójnym gazie” 5 kierowców odpowie przed sądem.

– Pomimo apeli i ostrzeżeń wiele osób wsiada za kierownicę swoich pojazdów, pijąc wcześniej alkohol. Wciąż nie do wszystkich docierają tragiczne statystyki wypadków drogowych, których często sprawcami są pijani kierowcy – mówi rzecznik KPP Legionowo podkom. Emilia Kuligowska. Słowa te potwierdzają statystyki. Tylko w ostatni weekend maja w ręce policjantów wpadło 5 pijanych kierowców samochodów i 2 nietrzeźwych rowerzystów.
Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec Legionowa, który został zatrzymany w nocy z 27 na 28 maja na Alei Legionów. – Funkcjonariusz, który sprawdzał dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami od razu wyczuł od 31-letniego mężczyzny, kierującego fiatem mocną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany- miał 2,3 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje podkom. Kuligowska. Wszyscy zatrzymani za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości wkrótce usłyszą zarzuty karne. Grozi im za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa. Kierowanie rowerem po alkoholu to wykroczenie.
Policjanci przestrzegają! Piłeś – nie jedź. Jesteś zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Skutki mogą być nieodwracalne!

KG