Rozgrywki II ligi wkroczyły w decydującą fazę. Legionovia, pomimo wysokiej pozycji w tabeli nie zapewniła sobie jeszcze utrzymania, dlatego spotkanie ze Stalą Stalowa-Wola było dla podopiecznych Mirosława Jabłońskiego niezwykle ważne.

Stal, która okupuje miejsce w strefie spadkowej, potrzebowała punktów jak tlenu i była zdeterminowana do tego by swój cel zrealizować. W pierwszej połowie spotkania Legionovia miała optyczną przewagę, ale to gospodarze stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. W 27 minucie Przemysław Stelmach trafił w poprzeczkę. Najlepszą sytuację, Stal zmarnowała dziesięć minut później. Sędzia spotkania Łukasz Karski podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Bartłomiej Wasiluk, na jego drodze stanął jednak Adam Wilk. Młody bramkarz Legionovii wyczuł intencje strzelca i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 0:0.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od ataków Legionovii, która była bliska objęcia prowadzenia po strzale Macieja Golińskiego. Chwilę później legionowian ponownie uratował doskonale dysponowany tego dnia Wilk, broniąc strzał Adriana Gębalskiego. Legionovia objęła prowadzenie w 64 minucie. Krystian Wójcik wpadł w pole karne i strzałem z ostrego konta pokonał Konckiego. Długo wydawało się, że 3 punkty pojadą do Legionowa. Niestety, po raz kolejny Legionovia straciła zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. W 86 minucie, ręką w polu karnym zagrał Paweł Garyga. Oko w oko z Wilkiem stanął Kamil Bętkowski. Bramkarz Legionovii nie zdołał tym razem uratować swojego zespołu i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Legionovia remisując w Stalowej Woli zdobyła bardzo cenny punkt. W następnej kolejce zmierzy się z walczącym o utrzymanie ROW 1964 Rybnik.

Stal Stalowa Wola – Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)

Bramka: Kamil Bętkowski 86 z karnego – Krystian Wójcik 64.

Stal: Koncki – Korczyński, Kolbusz, Jarosz, Wójcik – Stelmach (73 Bętkowski), Żołądź – Jonkisz, Wasiluk, Dziubiński (74 Piechniak) – Gębalski.

Legionovia: Wilk – Grzelak (42 Goliński), Bajat, Krotofil, Miś – Malik (78 Borenović), Koziara, Garyga, Wójcik, Żebrowski (83 Wajdzik) – Kraska (63 Kalinowski).