Atut własnego boiska i 22 punkty przewagi w połowie spotkania nie wystarczyły by Legion Legionowo cieszył się z awansu do turnieju finałowego o awans do 2 ligi.

Podopieczni Przemysława Raczyka doskonale rozpoczęli najważniejsze spotkanie w sezonie, wgniatając dosłownie rywali w parkiet – pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:9 i wydawało się, że Legion pewnie zmierza do triumfu. W kolejnej części meczu Legion kontynuował dobrą grę wygrywając ją 19:8. Niestety, to co wydarzyło się później ciężko wytłumaczyć. Cracovia, której kibice licznie stawili się na hali przy ulicy Zakopiańskiej, zaczęła odrabiać straty. Gracze z Krakowa zaczęli trafiać za 3 punkty, legionowianie mylili się natomiast w prostych sytuacjach. Wprawdzie przed ostatnią, decydującą kwartą mieli jeszcze solidną punktową przewagę, jednak została ona roztrwoniona w przeciągu niespełna dwóch minut. Na minutę przed końcowym gwizdkiem, na tablicy widniał remis. Końcówka spotkania należała jednak do Cracovii, która wydarła zwycięstwo i awans do kolejnej rundy eliminacji.

Turniej w Legionowie dobiegł końca, najlepsze okazały się zespoły SKK Rzeszów i KS Cracovia Kraków. Legion zajął trzecie miejsce wyprzedzając MKK Pyrę Poznań.

Legion nie będzie cieszył się z awansu, trzeba jednak docenić postawę zespołu, który rozegrał dobry sezon, zakończony niestety, bolesną porażką.

Legion Legionowo – KS Cracovia 1906 Kraków 83:89 (25:9, 19:8, 21:26, 18:36)

Legion Legionowo:Jurczak – 22, Centone – 16, Bandurski – 10, Łopaciński – 10, Zawistowski – 9, Kosiński – 6, Teklak – 6,Mikos – 2, Pawłowski – 2.