Legion Legionowo udanie rozpoczął rywalizację w turnieju półfinałowym o awans do 2 ligi. Drużyna prowadzona przez Przemysława Raczyka po dramatycznym meczu pokonała MKK Pyrę Poznań 81:74.

Spotkanie miało olbrzymią dramaturgię. Legion wygrał wprawdzie pierwszą kwartę 21:19, jednak kolejne odsłony spotkania były w wykonaniu drużyny z Legionowa znacznie słabsze. Goście wydawali się kontrolować przebieg meczu i zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę, która momentami sięgała 10 punktów. Legion nie zamierzał jednak składać broni. Rzucił się do odrabiania strat doprowadzając do stanu 66:66 i dogrywki podczas której niesieni dopingiem kibiców legionowianie nie dali szans słabnącym z każdą chwilą graczom MKK. Wygrana stanowi olbrzymi krok w kierunku kolejnego etapu eliminacji. W kolejnym meczu turnieju Legion zmierzy się z SSK Rzeszów.

KS Legion Legionowo – MKK Pyra Poznań 81:74 (21:19, 15:21, 16:17, 14:9) Dogrywka – 15:8.