W najbliższy weekend w Legionowie już po raz ósmy zostanie zorganizowany festiwal piosenki harcerskiej i turystycznej „Wiosenne czarowanie”. Impreza rozpocznie się w piątek (21 kwietnia) i potrwa tradycyjnie do niedzieli (23 kwietnia). Tegoroczna edycja festiwalu została zatytułowana „Z Aniołami”.

Naszym celem jest rozpowszechnianie piosenek harcerskich i turystycznych podczas wspólnego poznawania się środowisk z całej Polski. Festiwal też kreuje młode talenty oraz pozwala oswoić się ze sceną. Wspólny śpiew zrzesza wokół siebie młodych harcerzy, bogatych w doświadczenia instruktorów, jak i osoby niezrzeszone. Młoda kadra festiwalu wspierana jest przez uczestników Festiwalu Operacji Bieszczady 40 w Wołosatem, uczestników Nocnego Maratonu Piosenki oraz twórców Festiwalu Hufca ZHP Legionowo „Rycowisko”. Wiedza i doświadczenie starszych pokoleń oraz energia i zapał do pracy młodych harcerzy sprawia, że „Wiosenne Czarowanie” jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem – tak o festiwalu piszą jego organizatorzy.

Dwa pierwsze dni Wiosennego Czarowania tradycyjnie już odbędą się na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej. Na piątek, na godzinę 20.00 zaplanowano harcerskie kino plenerowe. Sobota to przede wszystkim część konkursowa imprezy. O godzinie 10.00 wystąpią zuchy, o 12.00 kategoria OPEN, a o 14.00 kategoria harcerska. Nie zabraknie jednak też i występów gwiazd piosenki harcerskiej. Na godzinę 18.30 zaplanowano koncert grupy B.O.R.Y. Drugi dzień festiwalu zakończy się tradycyjnym harcerskim świeczkowiskiem.
Niedziela to koncert galowy i pożegnanie festiwalu. O godzinie 8.00 rano na terenie „jedynki” odbędzie się polowa msza święta odprawiona przez biskupa Marka Solarczyka. Po niej, o godzinie 10.00, na rondzie przed legionowskim ratuszem uczestnicy festiwalu odtańczą Wielki Taniec Belgijski. Pół godziny później w sali widowiskowej ratusza zagra druga gwiazda Wiosennego Czarowania – Dom o Zielonych Progach. Impreza zakończy się o godzinie 13.00, pożegnalnym kręgiem.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Więcej informacji na temat festiwalu  można znaleźć na stronie internetowej wiosenneczarowanie.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here