W najbliższy weekend w Legionowie już po raz ósmy zostanie zorganizowany festiwal piosenki harcerskiej i turystycznej „Wiosenne czarowanie”. Impreza rozpocznie się w piątek (21 kwietnia) i potrwa tradycyjnie do niedzieli (23 kwietnia). Tegoroczna edycja festiwalu została zatytułowana „Z Aniołami”.

Naszym celem jest rozpowszechnianie piosenek harcerskich i turystycznych podczas wspólnego poznawania się środowisk z całej Polski. Festiwal też kreuje młode talenty oraz pozwala oswoić się ze sceną. Wspólny śpiew zrzesza wokół siebie młodych harcerzy, bogatych w doświadczenia instruktorów, jak i osoby niezrzeszone. Młoda kadra festiwalu wspierana jest przez uczestników Festiwalu Operacji Bieszczady 40 w Wołosatem, uczestników Nocnego Maratonu Piosenki oraz twórców Festiwalu Hufca ZHP Legionowo „Rycowisko”. Wiedza i doświadczenie starszych pokoleń oraz energia i zapał do pracy młodych harcerzy sprawia, że „Wiosenne Czarowanie” jest jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem – tak o festiwalu piszą jego organizatorzy.

Dwa pierwsze dni Wiosennego Czarowania tradycyjnie już odbędą się na terenie Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Zakopiańskiej. Na piątek, na godzinę 20.00 zaplanowano harcerskie kino plenerowe. Sobota to przede wszystkim część konkursowa imprezy. O godzinie 10.00 wystąpią zuchy, o 12.00 kategoria OPEN, a o 14.00 kategoria harcerska. Nie zabraknie jednak też i występów gwiazd piosenki harcerskiej. Na godzinę 18.30 zaplanowano koncert grupy B.O.R.Y. Drugi dzień festiwalu zakończy się tradycyjnym harcerskim świeczkowiskiem.
Niedziela to koncert galowy i pożegnanie festiwalu. O godzinie 8.00 rano na terenie „jedynki” odbędzie się polowa msza święta odprawiona przez biskupa Marka Solarczyka. Po niej, o godzinie 10.00, na rondzie przed legionowskim ratuszem uczestnicy festiwalu odtańczą Wielki Taniec Belgijski. Pół godziny później w sali widowiskowej ratusza zagra druga gwiazda Wiosennego Czarowania – Dom o Zielonych Progach. Impreza zakończy się o godzinie 13.00, pożegnalnym kręgiem.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Więcej informacji na temat festiwalu  można znaleźć na stronie internetowej wiosenneczarowanie.info.