Blok numer 28 znajdujący się na osiedlu Jagiellońska, naprzeciwko dawnej pętli autobusu 723 jest położony na niewielkiej skarpie. Z tego też powodu, biegnący wzdłuż niego chodnik jest dosyć wąski. To z kolei skutkowało tym, że takie pojazdy jak na przykład karetka pogotowia, miały problemy z podjechaniem pod same wejście do klatek schodowych. Administracja osiedla Jagiellońska postanowiła więc temu zaradzić.

Na początku kwietnia jej pracownicy ostro się wzięli za umocnienie skarpy, na której stoi blok 28 i poszerzenie biegnącego wzdłuż niego chodnika. – Jest to podyktowane tym, że w pewnym momencie, czyli od klatki pierwszej do klatki piątej był dosyć skomplikowany dojazd, między dla karetki pogotowia. Z uwagi na bezpieczeństwa mieszkańców, aby w razie konieczności ułatwić służbom ratowanie ich życia lub zdrowia, podjęliśmy decyzję o poszerzeniu tego chodnika i umocnieniu skarpy – tłumaczy Beata Woźniak, kierownik administracji osiedla Jagiellońska. Oprócz umocnienia pojawiła się też konieczność podniesienia trzech znajdujących się tam studzienek kanalizacyjnych. Sam chodnik został poszerzony przy pomocy kostek eko.

1 KOMENTARZ

  1. Podziękowania dla Administracji Os. Jagiellońska i SMLW za reakcję na wniosek który składałem w imieniu mieszkańców 🙂 W bloku jest coraz więcej os starszych i chorych wymagających częstej pomocy służb ratunkowych. Teraz dojazd powinien być łatwiejszy.
    Pozdrawiam!

Comments are closed.