Legionovia Legionowo podejmowała na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec. Było to spotkanie, które drużyna z Legionowa musiała wygrać, by spokojnie myśleć o zbliżającym się meczu z Chemikiem Police.

W zespole prowadzonym dotychczas przez Roberta Strzałkowskiego doszło do kilku zmian. Do Turcji odeszła przyjmująca Agata Skiba, a obowiązki pierwszego trenera przejął Maciej Bartodziejski. Nie zmieniło się jedno – Legionovia znowu musiała rozstrzygnąć losy spotkania w Tie-Breaku. Pierwszy set meczu był bardzo wyrównany, przyjezdne początkowo prowadziły, jednak Legionowianki opanowały sytuację i zwyciężyły 25:20. W kolejnej odsłonie potyczki Legionovia kontynuowała dobrą grę, od początku dyktując warunki i uzyskując kilku punktową przewagę, której nie oddała już do końca seta. To co wydarzyło się później najtrafniej skomentowała grająca w tym meczu jako przyjmująca Monika Bociek:

„Myślę, że coś nam się odkleiło w głowie. Gdzieś ta nasza werwa opadła. Myślę, też że za bardzo się nakręciłyśmy. Jak tak bardzo się nakręcamy, przestajemy myśleć na boisku.”

Dwa kolejne sety stały pod znakiem dominacji siatkarek KSZO, które postawiły wszystko na jedną kartę, zdając sobie sprawę z tego, jak często Legionovia przegrywa w tie-breakach. Widzieli to także zgromadzeni w Legionowskiej Arenie kibice, którzy nerwowo oczekiwali na rozpoczęcie decydującego seta.

Ostatni akt spotkania należał jednak do podopiecznych Macieja Bartodziejskiego, które konsekwentnie punktowały i przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Duży wpływy na przebieg tie-breaka miały dobre zagrywki Katarzyny Połeć, które pozwoliły Legionovii na objęcie prowadzenia, którego nie oddała już do końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:9, co przypieczętowało wygraną Legionowianek w całym meczu.

Kolejne spotkanie ORLEN Ligi Legionovia zagra 23 lutego, do Legionowa przyjeżdża lider Chemik Police.

Legionovia Legionovo – KSZO Ostrowiec 3:2 (25:21, 25:20, 21:25, 17:25, 15:9)

Legionovia:Grabka, Mikołajewska, Połeć, Bączyńska, Bociek, Chojnacka, Korabiec (libero) oraz Grzelak, Pacak, Adamek
KSZO:Polak, Ściurka, Soter, Kapturska, Brzóska, Stroiwąs, Pawlukowska (libero) oraz Jocić, Colik (libero), Szpak, Szałankiewicz, Thaka