Legionovia Legionowo podejmowała Atom Trefl Sopot. Pojedynek dwóch najmłodszych drużyn Orlen Ligi był prawdziwym horrorem, niestety zakończonym porażką podopiecznych trenera Roberta Strzałkowskiego.

Legionovia po ostatnim słabym występie chciała się za wszelką cenę zrehabilitować. W pierwszym secie żadna z drużyn nie mogła uzyskać wyraźnej przewagi, jednak to Legionowianki za sprawą dobrze grającej Moniki Bociek przechyliły szalę na swoją stronę, wygrywając do 23. Druga odsłona spotkania należała do przyjezdnych, które szybko uzyskały prowadzenie. Pomimo starań Legionovii, strat nie udało się odrobić i „Atomówki” wyrównały stan rywalizacji.

Trzeci set stał pod znakiem walki. Podrażniona Legionovia grała świetnie w przyjęciu, dobrze prezentowała się Aleksandra Rasińska, której potężne ataki siały spustoszenie w szeregach rywalek. Drużyna prowadzona przez Piotra Matele nie zamierzała jednak odpuszczać i postawiła gospodyniom twarde warunki. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji set zakończył się zwycięstwem Legionovii 25:22.

Niestety, kolejny akt dramatycznej potyczki należał do siatkarek z Sopotu. Legionovia nie była w stanie kontynuować dobrej gry i przyjezdne szybko wyszły na wysokie prowadzenie. Legionowianki rzuciły się do odrabiania strat, jednak były one zbyt duże i set zakończył się ich porażką do 20.

Tie-Breaki są zmorą Legionovii i nie inaczej było w tym wypadku. Atom od początku kontrolował sytuację nie dając gospodyniom nadziei na zdobycie kompletu punktów. Porażka 8:15 w decydującym secie, oznaczała, że Legionovia przegrała całe spotkanie 2:3.

Legionovia Legionowo – Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)

Legionovia:Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Grzelak, Bączyńska, Alagierska, Pacak, Wawrzyniak.

Atom Trefl:Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, Łukasik J, Gajewska, Kulig (libero) oraz Łukasik M, Fedusio.