Seroccy policjanci zatrzymali grupę osób, podejrzanych o okradanie domków letniskowych. Krzysztof C. (44 l.), Łukasz P. (33 l.), Paulina O. (22 l.) oraz 15-latka usłyszeli już zarzuty. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w związku z tą sprawą.

Informacje o włamaniach dotarły do serockich policjantów w grudniu ubiegłego roku. Funkcjonariusze przesłuchali wiele osób, których zeznania miały okazać się pomocne w ustaleniu danych włamywaczy. – Sprawcy kradli wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Ginęło wyposażenie domków i sprzęt elektroniczny. Przełom w dochodzeniu nastąpił w minionym tygodniu, kiedy policjanci natrafili na ślad podejrzanych.- relacjonuje rzecznik KPP Legionowo podkom. Emilia Kuligowska. Doprowadziło to funkcjonariuszy do czterech osób – Krzysztofa C., Łukasza P., Pauliny O. oraz 15-letniej dziewczyny. W trakcie przeszukania u zatrzymanych policjanci znaleźli część utraconego mienia.
Wszyscy włamywacze usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. 15-latką zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Ponadto, jak się okazało Łukasz P. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu natomiast Krzysztof C. działał w warunkach recydywy. W związku z tym mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Paulina C. została objęta policyjnym dozorem.
– Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz dodatkowych zarzutów. – dodaje podkom. Kuligowska.

KG