Legionovia Legionowo rozegrała swój pierwszy mecz w 2017 roku w ORLEN lidze. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego przystępowały do potyczki z ENEA PTPS Piła po niespodziewanej porażce w Pucharze Polski.

Legionowianki nie rozpoczęły meczu w dobrym stylu. Na parkiecie wydawały się zagubione i rywalki z Piły szybko odskoczyły na kilka punktów. Konsekwentnie budujący swoją przewagę zespół PTPS wygrał pierwszego seta 25:20.

Drugą odsłonę spotkania Legionovia rozpoczęła od prowadzenia. Siatkarki z Legionowa chciały pokazać, że będą w stanie powalczyć i odwrócić losy meczu. Prowadzenie 7:4 dawało na to nadzieję. Niestety, gospodynie za sprawą dobrze grających Emilii Szubert oraz Alexis Austin opanowały sytuację doprowadzając do remisu 8:8, a później wyszły na prowadzenie. Przewaga siatkarek z Piły utrzymała się do końca seta, który zakończył się ich zwycięstwem 25:21.

W ostatnim secie Legionovia grała już bez wiary w możliwość wygrania spotkania. Drużyna z Legionowa była rozkojarzona i popełniała sporo błędów. Ostatecznie Legionovia przegrała trzeciego seta do 18, a cały mecz 0:3.

ENEA PTPS Piła – Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

Enea PTPS Piła: Kwiatkowska, Ogoms, Stencel, Babicz, Austin, Szubert, Markiewicz (libero) oraz Baran.

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Rasińska, Chojnacka, Bociek, Grabka, Alagierska, Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak, Wawrzyniak, Bączyńska, Skiba.