Legionovia żegna się z Pucharem Polski

0
613
fot. Ryszard Glapiak

Na parkiecie Legionowskiej Areny odbył się pojedynek, którego stawką był awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Rywalkami Legionovii Legionowo była drużyna Giacomini Budowlani Toruń.

Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego w dobrym stylu zakończyły 2016 rok. Ewentualny sukces w meczu pucharowym, mógł być solidnym zastrzykiem pozytywnej energii, tak potrzebnej w każdym zespole. Legionowianki rozpoczęły spotkanie w świetnym stylu pewnie wygrywając pierwszego seta do 18. Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana, ale Legionovia zdołała zwyciężyć 25:23.

Niestety, to co stało się później, ciężko wytłumaczyć. Przyjezdne z Torunia wyszarpały zwycięstwo w 3 secie, uwierzyły że odwrócenie losów meczu jest możliwe. W kolejnej odsłonie potyczki gra Legionovii kompletnie się posypała i góra po raz kolejny były siatkarki z Torunia. Na tablicy widniał wynik 2:2 i jasnym się stało, że o losach meczu zadecyduje tie – break. Wszyscy sympatycy Legionovii musieli w tym momencie odczuwać niepokój. Drużyna Roberta Strzałkowskiego ma w tym sezonie poważne problemy z wygrywaniem decydujących partii. Nie inaczej było tym razem, mecz zakończył się przegraną Legionowianek, które nie zdołały wykorzystać piłki meczowej.

Legionovia może skupić się na ORLEN lidze, w której musi zacząć zdobywać więcej punktów koniecznych do spokojnego utrzymania.

Legionovia Legionowo – Giacomini Budowlani Toruń 2:3 (25:18, 25:23, 25:27, 15:25,15:17)

Legionovia Legionowo: Korabiec, Pacak, Grzelak, Rasińska, Wawrzyniak, Mikołajewska, Chojnacka, Połeć, Grabka, Bociek, Adamek , Alagierska, Bączyńska, Skiba.