Choć w legionowskim światku politycznym huczało o tym od dawna, informacja podana na grudniowej sesji rady miasta była dla wielu zaskakująca. Wszystko przez pismo, jakie skierował do przewodniczącego Janusza Klejmenta szef klubu NMNS Józef Dziedzic. Jego treść była krótka: „Informuję, że Klub Radnych Nasze Miasto Nasze Sprawy został rozwiązany”.

Złożony z sześciu radnych klub trzeszczał w szwach od co najmniej kilku miesięcy. Pierwszym sygnałem mogącym sugerować wewnętrzne tarcia było opuszczenie go przez Pawła Głażewskiego. Teraz, składając rezygnacje, śladem kolegi solidarnie podążyli Dariusz Błaszkowski, Paweł Lewandowski, Małgorzata Luzak oraz Danuta Ulkie. Najbardziej oczywisty ów krok wydaje się w przypadku tej ostatniej, która – jako jedyna – została wcześniej usunięta z funkcjonującego od 1997 roku Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. Powodem miało być jej rzekomo zbyt małe zaangażowanie w jego działalność.

Ponieważ klub radnych w Radzie Miasta Legionowo musi liczyć co najmniej trzech członków, klub Nasze Miasto Nasze Sprawy z mocy prawa tak czy inaczej przestałby istnieć. Powody całego zamieszania zainteresowani oficjalnie na razie wolą przemilczeć. Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że ich źródłem są działania liderów Stowarzyszenia NMNS kontestujące niektóre poczynania obecnych władz miasta. Czwórce radnych najwyraźniej taka polityczna strategia nie odpowiadała. W liczbach, tych dotyczących pracy rady miasta, opozycyjności widać w każdym razie nie było. Na około trzystu podjętych dotąd uchwał radni NMNS kilka razy wstrzymywali się od głosu, a dwa razy byli przeciw. Zniknięciu jednego z dwóch (obok najliczniejszego Porozumienia Prezydenckiego – red.) klubów w radzie miasta to w każdym razie nie zapobiegło. – Patrzymy na ten ruch z zaskoczeniem, trochę też z zaniepokojeniem, bo to świadczy o tym, że mieszkańcy tego miasta nie zgadzają się z decyzjami, które podejmują jedna czy dwie osoby. I po prostu w ten sposób chcą zaprotestować przeciwko obecnej polityce władz tego stowarzyszenia – komentuje zastępca prezydenta Piotr Zadrożny.