W ostatni weekend Legionowska Arena gościła jednego z najlepszych siatkarzy w historii dyscypliny – Gibę.

Urodzony w 1976 roku Gilberto Amauri de Godoy Filho podczas swojej kariery zdobył praktycznie wszystkie możliwe trofea. Trzykrotnie był Mistrzem Świata, Mistrzem Olimpijskim, zdobywał trofea z zespołami klubowymi których był zawodnikiem. Karierę zakończył w 2014 roku, ale dalej nie daje o sobie zapomnieć. Jego wizyta związana była z działalnością w Komisji Zawodników FIVB.

Giba pojawił się na treniengu Legionovii i od razu zjednał sobie publiczność zgromadzoną na hali. Rozdawał autografy, cierpliwie pozował do zdjęć. Wspomniał także o najważniejszym sukcesie w całej swojej siatkarskiej karierze:

Najważniejszym wydarzeniem w mojej karierze był udział w Młodzierzowych Mistrzostwach Świata. Właśnie wtedy zrozumiałem, że chcę profesjonalnie grać w siatkówkę. Oczywiście, były też inne sukcesy, Mistrzostwo Świata czy Olimpijskie, ale to od tego medalu w 1993 wszystko się zaczęło”.

Turniej w Istambule, podczas którego Giba został wybrany MVP, pozwolił uwierzyć mu w to, że może osiągać wielkie sukcesy w zawodowym sporcie. Miejmy nadzieję, że spotkanie z tak znamienitą postacią będzie inspiracją dla młodych siatkarek Legionoviigiba3 giba5 giba4