Runda jesienna Ligi Okręgowej dobiegła końca. Na jej zakończenie rozegrano derby pomiędzy Dębem Wieliszew i Sokołem Serock.

Pomimo sporego dystansu jaki dzieli obydwa kluby w tabeli, ciężko było wskazać faworyta meczu. Dąb przeżywa ostatnio ciężki okres i ma problemy ze zdobywaniem punktów. Sokół natomiast, odniósł ostatnio kilka ważnych zwycięstw i rozpoczął marsz w górę tabeli.

Spotkanie rozgrywano w trudnych warunkach atmosferycznych, nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w stworzeniu dobrego widowiska. Mecz rozpoczął się od ataków Sokoła, który po zamieszaniu podbramkowym mógł szybko objąć prowadzenie. Z czasem gospodarzom udało się opanować sytuację i mecz się wyrównał. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszej połowie meczu, to gracze z Serocka mieli więcej okazji do objęcia prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków piłkarzy z Wieliszewa, którzy po stałym fragmencie gry, zdobyli nawet gola. Nie został on jednak uznany gdyż sędzia spotkania odgwizdał spalonego. Dąb dopiął jednak swego w 82 minucie meczu. Dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę zamienił wprowadzony po przerwie Michał Wasilewski. Gospodarze nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Już minutę później piłkarze z Serocka wykonywali rzut wolny w okolicach pola karnego. Wrzutkę w szesnastkę wykorzystał Krzysztof Szymański, który głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Łączyńskiego.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego bardziej zadowoleni mogą być piłkarze Sokoła, którzy wyrwali punkt na bardzo trudnym terenie. Na półmetku rozgrywek Dąb Wieliszew zajmuje 6 miejsce z 26 punktami na koncie. Sokół Serock jest 12.

Dąb Wieliszew – Sokół Serock 1:1

Bramki: Michał Wasilewski 82 min. – Krzysztof Szymański 83 min.

Dąb:Łączyński – Schlade (60 E. Łotowski), Banaszek, Kalinowski, J. Łotowski, Tkacz (60 Wasilewski), Jędrych, Opat (80 Ćwikliński), Mańk, Piekut, Ściechowicz

Sokół:Durzyński – Koza, Szydłowski, Szymański, Głowacki – Szambelan {85 Stalmach) Wiśniewski (65 Smyk), Choszcz, Oktaba (78 Lipski) – Stańczak, Karpik (60 Czarnecki)