Niemalże na półmetku znalazły się rozgrywki Ligi Okręgowej 2016/17. Zespoły z Powiatu Legionowskiego radzą sobie w niej z zmiennym szczęściem.

Dąb Wieliszew w poprzednim sezonie był niezwytkle blisko awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W obecnych rozgrywkach piłkarze z Wieliszewa również radzą sobie dobrze. Niestety ostatnie kolejki są dla nich bardzo trudne, w październiku doznali dwóch porażek i zsunęli się w dół ligowej tabeli. Listopad również nie rozpoczął się dla Wieliszewian najlepiej, gdyż przegrali na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Błyskawicą Warszawa 2:4.

Okazja do rehabilitacji już za kilka dni. Do Wieliszewa przyjeżdża Sokół Serock, który w ostatnich meczach zaczął w końcu punktować, odnosząc efektowne zwycięstwa z Vulcanem Wólka Mlądzka (7:1), oraz z Legionovią II (3:0). Nie można też zapominać o remisie z faworyzowanym Drukarzem Warszawa. Derby, nie będą więc dla drużyny Piotra Topczewskiego tak łatwą przeprawą, jak sugerowałaby różnica punktowa pomiędzy klubami.

Rezerwy Lgionovii zmierzyły się w Tłuszczu z miejscowym Bobrem. Grająca ostatnio w kreatkę Legionovia rozprawiła się z gospodarzami za sprawą zawodnika pierwszej drużyny Arkadiusza Ciacha, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Miejmy nadzieję, że ekfetowna wygrana będzie początkiem marszu w górę tabeli.

Błyskawica Warszawa – Dąb Wieliszew 4:2

Bramki:Michał Nagórski,Bartłomiej Gołasiewicz, Tomasz Kraśniewicz, Arkadiusz Kowalski (rzut karny) – Jakub Łotowski 32, Rafał Jędrych 64

Sokół Serock – Drukarz Warszawa 0:0

Bóbr Tłuszcz – Legionovia II Legionowo 2:3

Bramki:Adam Matejak 63, Daniel Krasnodębski 65 – Piotr Szymański 60, Arkadiusz Ciach 75 i 83