Fot. Bartłomiej Bator

 

Mecz z Radomiakiem Radom był dla Legionovii spotkaniem o olbrzymim znaczeniu. Ewentualne zwycięstwo pozwalało bowiem na utrzymanie kontaktu z czołówką ligi.

Trener Ryszard Wieczorek nieco zaskoczył składem, wystawił dobrze spisującego się w ostatnich spotkaniach Jovanovica, mecz na ławce rozpoczął natomiast Krystian Wójcik. Jak się później okazało decyzja ta miała olbrzymi wpływ na przebieg meczu.

Radomiak przyjechał do Legionowa po punkty i było to widać od początku spotkania. Podopieczni Vernera Licki starali się przejąć kontrolę nad meczem, a zadanie bardzo ułatwiła im sytuacja z 12 minuty. Ivan Jovanovic w otrzymał czerwoną kartkę za rzekome uderzenie jednego z piłkarzy Radomiaka. Decyzja sędziego Roberta Marciniaka była kontrowersyjna i miała olbrzymi wpływ na losy rywalizacji. Grający w osłabieniu gospodarze próbowali zaatakować, niestety, Radomiak wykorzystał grę w przewadze i w 21 minucie goście rozegrali bardzo ładną akcję, którą mocnym strzałem wykończył Sulkowski. Piłkarze z Radomia rozochoceni prowadzeniem kilkukrotnie zagrozili bramce Sebastiana Madejskiego. Bliski szczęścia był Leandro, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Legionovii.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od szturmu Legionovii, która przez 10 minut oblegała bramkę gości. Aktywny był Milewski, doskonałą sytuację zmarnował Krotofil, którego uderzenie poszybowało nad bramką Radomiaka. Goście z czasem opanowali sytuację, przypomniał o sobie Leandro, który w 76 minucie minimalnie przestrzelił. Losy meczu mogła odmienić sytuacja z 82 minuty. Drugą żółtą kartkę zobaczył Kwiek. Siły na boisku zostały wyrównane, niestety Legionowianie nie zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gości.

Legionovia KZB Legionowo – Radomiak Radom 0:1 (0:1)

Bramka : 0:1– 21 min. Sulkowski.

Legionovia:Madejski – Goliński, Krotofil, Borenović, Kutarba, Milewski (65 min. Dzięcioł), Koziara (81 min. Madeński), Garyga (64 min. Kwiatkowski), Płonka, Wodecki (64 min. Wójcik), Jovanović.

Radomiak:Szady – Spychała, Grudniewski, Świdzikowski, Sulkowski, Filipowicz (51min. Stanisławski) (70 min. Kucharski), Kościelny, Bemba (90 min. Gawron), Brągiel, Kwiek, Leandro (84 min. Agu).