Początek październikowego spotkania Rady Osiedla Sobieskiego należał do raczej chłodnych. Zaważyła na tym jednak nie aura, lecz złe wieści, jakie dotarły do radnych w sprawie placówki bankowej działającej przy rondzie na ul. Husarskiej.

Oddział PKO BP, choć w tym czasie nieznacznie zmienił lokalizację, funkcjonuje tam od wielu lat. Ale w świetle najnowszych doniesień jego dni wydają się, co u bankowców dziwić raczej nie powinno, policzone. – Dowiedzieliśmy się, że planowana jest likwidacja tej placówki, dlatego podjęliśmy działania zmierzające do tego, aby ludzie posiadający w tej sprawie decydujący głos mieli na względzie potrzeby nas, mieszkańców tej części miasta – mówi Danuta Ulkie, przewodnicząca Rady Osiedla Sobieskiego.

Według spółdzielczych radnych duża liczba klientów odwiedzających oddział przy Husarskiej nie daje racjonalnych podstaw do jego likwidacji. Stąd pismo z prośbą o dokonanie powtórnej analizy tematu i rezygnację z tego pomysłu. Podpisali się pod nią wszyscy członkowie Rady Osiedla Sobieskiego. Znając branżę adresata, na odpowiedź bankowo będą musieli trochę poczekać.

1 KOMENTARZ

  1. Uff, a już myślałem ze chodzi o ten lokal, który PKO BP rzekomo wynajmuje od prezydenta Romana i chyba syna prezesa SMLW, w której to sprawie prokuratura prowadzi postępowanie.

Comments are closed.